فناوری‌های امروزی با سرعت زیادی در حال گسترش هستند و بعضی اوقات اگر در به‌روز کردن خود و اطلاعاتمان کوتاهی کنیم، خیلی زود از جهان عقب خواهیم افتاد و در آن زمان خیلی کند به جایگاه مناسبی دست پیدا خواهیم کرد.

شاید زمانی از داشتن یک کتاب دیجیتال هیجان‌زده می‌شدیم اما در حال حاضر یکی از عادی‌ترین مسائلی که به چشم می‌خورد، حضور کتاب‌ها و مستندات دیجیتال در میان کاربران است.

کتاب‌های دیجیتال در ابتدا مورد استقبال کاربران قرار نگرفتند زیرا محدودیت‌های بسیاری را حتی از نظر تصویری برای کاربران ایجاد می‌کردند اما با گذشت زمان این مسئله هم به آسانی حل شد.

امروزه شما می‌توانید به آسانی یک کتاب سه‌بعدی دیجیتال داشته باشید و حتی بسیار آسان‌تر از آن‌که فکرش را بکنید می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای موجود برای خود یک کتاب سه‌بعدی طراحی کنید.

در این هفته به شما نرم‌افزاری معرفی خواهیم کرد که با کمک آن می‌توانید هرگونه کتاب و سند دیجیتالی را که می‌خواهید، به‌صورت سه‌بعدی ایجاد کنید.

این نرم‌افزار که Flip Book Maker نام دارد، این امکان را در اختیار کاربران قرار خواهد داد که بتوانند به آسانی یک‌سری تصاویر را به‌صورت صفحه به صفحه در اختیار داشته باشند.

اگر کتابی با استفاده از این نرم‌افزار داشته باشید می‌توانید با سرعت، صفحات مربوط به آن‌را تعویض کنید و به این ترتیب تصاویر برای شما زنده و واقعی به‌نظر خواهند رسید.

در واقع این دسته از کتاب‌ها که فلیپ‌بوک نام دارند، کتاب‌هایی هستند که بیشتر برای کودکان طراحی می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای طراحی کتاب‌های کودکان از نقاشی و کتاب‌‌های بزرگسالان از عکس‌های زنده استفاده خواهد شد.

با کمک این نرم‌افزار کاربران قادر خواهند بود علاوه بر کتاب، فایل‌های دیگری را از قبیل مجله یا کاتالوگ‌های تبلیغاتی طراحی کنند.

این دسته از نرم‌افزارها برای شما این امکان را ایجاد خواهند کرد که بتوانید تصاویر دیجیتالی را به Flip Book تبدیل کنید.

این برنامه یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهایی است که به‌عنوان جایگزینی قدرتمند برای نرم‌افزار فلش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ویژگی‌های خوب این برنامه می‌توان به این مورد اشاره کرد که محدودیتی در مورد انواع فرمت فایل‌ها نخواهید داشت و به آسانی می‌توانید کلیه فایل‌ها را با فرمت‌هایی مانند PDF ،FLV ،SWF یا DOC در آن وارد کرده و بعد از این‌که قالب مورد نظر خود را انتخاب کردید، کتاب موردنظر را طراحی ‌کنید. علاوه بر این موارد می‌توانید برای فایل طراحی خود موسیقی انتخاب کرده و افکت‌های مختلفی را به‌صورت پویا برای آن قرار دهید.

در محیط کاربری این نرم‌افزار حدود 30 الگوی آماده برای مناسبت‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید یا این‌که قالب مورد نظر خود را طراحی کرده و به نرم‌افزار اضافه کنید.

از امکانات مفید این برنامه، پشتیبانی از تصاویر ویدئویی است و همچنین با استفاده از این امکان کاربر قادر خواهد بود برای خود آلبومی از عکس‌ها و ویدئوهای دیجیتالی درست کند.

شما می‌توانید Flip Book Maker را از سایت زیر دانلود کنید:

http://www.softsea.com/review/...Book-Maker.html